Blog

Prečo sterilizujeme/kastrujeme našich zverencov?

Prečo sterilizujeme/kastrujeme našich zverencov?

21.06.2019

V prvom rade nie sme obchodníci, takže mláďatá nepredávame do “ďalších rúk” a my nemáme toľko výbehov, aby sme ich vedeli u nás umiestniť... Môj osobný názor ako zakladateľky tohoto projektu je, že kadejaké súkromné osoby, zookútiky, vrátane cirkusov, by nemali rozmnožovať divožijúce zvieratá, nakoľko tie potom slúžia LEN na ďalšiu komerčnú činnosť, zneužívanie a obchodovanie s mláďatami... žiaľ my sme tiež veľa našich zverencov museli doslova vykúpiť z toho najhoršieho, ak sme im chceli dopriať lepší život v zajatí ... lebo o to vlastne v konečnom dôsledku ide, že aj zviera v zajatí (ak už teda z nejakého dôvodu musí zostať v zajatí celý život) môže žiť dôstojný život v čo najprirodzenejšom prostredí (aj keď to bude stále len “za nejakým oplotením”).


DOBROVOĽNÍCTVO

DOBROVOĽNÍCTVO

01.02.2019

Sú nádherné, majestátne ale stále DIVOKÉ ... Áno aj v zajatí sú ŠELMY len divé zvieratá. Aj keď boli vychované človekom, neznamená to, že sa z nich stanú domáci maznáčikovia.


Vy rozhodujete, my pomáhame!

Vy rozhodujete, my pomáhame!

19.01.2019

Vážení podporovatelia Malkia Parku, naše OZ sa zapojilo do programu “Vy rozhodujete, my pomáhame” Nadácie Tesco s projektom “Zveľadenie výbehu medveďov” a bol zaradený hodnotiacou komisiou medzi tri najlepšie v regióne!


VESELÉ VIANOCE

VESELÉ VIANOCE

20.12.2018

Verili by ste, že adventné obdobie – obdobie pokoja a lásky - sa často mení na stres iba kvôli zhonu za materiálnymi vecami? V dnešnej dobe sa totiž stalo fenoménom obdarúvať svojich najbližších čo najkrajším, najväčším a mnohokrát aj najdrahším darčekom.


CIRKUSY SO ZVIERATAMI

CIRKUSY SO ZVIERATAMI

12.09.2018

Milí cirkusanti, ste úžasne nadaní ľudia. Využite vaše schopnosti vo svôj prospech a vynechajte z toho zvieratá! Nezaslúžia si takýto osud v zajatí. Ľudia ocenia vašu kreativitu, akrobatické kúsky, ľudských šašov ... a radi si prídu pozrieť vaše vystúpenia. ALE BEZ ZVIERAT! Vytvorte pre zvieratá oázu pokoja a kľudu, kde môžu byť sami sebou, kde môžu žiť plnohodnotný dôstojný život. Veľa šťastia vo vašej práci a skoré zobudenie sa do nového sveta, v ktorom zvieratá nežijú pre zábavu ľudstva. “Kým sa ostatní smejú, oni plačú!”


SUVENÍRY

SUVENÍRY

08.09.2018

Každí sme iní a tak to má byť. Niekomu sa zdá , že naše produkty v suvenírovom obchode sú drahé , pre niektorých je cena prijateľná, a radi podporia náš projekt aj ich kúpou, lebo vedia, že peniaze z predaja idú na našich zverencov. Nájdete u nás naozaj širokú škálu produktov od najlacnejšieho 2eurá až po... rôzne :) skrátka každý by si vybral nejakú maličkosť.


Plantáže palmového oleja ničia pralesy a obživu obyvateľov

Plantáže palmového oleja ničia pralesy a obživu obyvateľov

03.09.2018

Tým, čo si dávame na tanier, rozhodujeme o tom, čo sa deje na druhej strane planéty. Snáď žiadna komodita to neilustruje lepšie ako palmový olej. Jeho produkcia už nezvratne poškodila pralesy v Malajzii a Indonézii odkiaľ pochádza 85 % svetovej produkcie a palmové spoločnosti sa postupne presúvajú i do zeme rovníkovej Afriky a Latinskej Ameriky. Pred jeho pestovaním sa vyrúbe prales a vznikajú plantáže monokultúry palmy. V Indonézii a Malajzii je teraz okolo 130 000 km2 plantáží a ostrov Borneo môže stratiť do roku 2020 až 98 % dažďového pralesa, nehovoriac o obrovskej produkcii CO2.


MALKIA POSITIVE

MALKIA POSITIVE

30.08.2018

Pýtate sa čo to znamená? Radi vám to vysvetlíme. Byť MALKIA POSITIVE neznamená len že nás podporujete ,ale že sa stotožňujete aj s filozofiou nášho parku. A aká je FILOZOFIA Malkia Parku?


Mesiac júl sa nesie v šírení osvety tigrov

Mesiac júl sa nesie v šírení osvety tigrov

20.07.2018

29.júl je MEDZINÁRODNÝ DEŇ TIGROV a jeho hlavným cieľom je informovať verejnosť o problematike zániku tigrej populácie, o spôsoboch jej zachovania a zvyšovania ich počtu vo voľnej prírode.


Ako správne separovať odpad a zachrániť planétu

Ako správne separovať odpad a zachrániť planétu

10.07.2018

V Malkia Parku dbáme aj na šírenie osvety ohľadom ochrany našej planéty, v tomto prípade formou separácie odpadu , ktorý žiaľ návštevníci málokedy dodržiavajú a majú medzery, ktorý odpad do ktorého smetného koša patrí. Preto náš prvý príspevok na blog by sme začali touto témou.