Blog

DOBROVOĽNÍCTVO

DOBROVOĽNÍCTVO

01.02.2019

Sú nádherné, majestátne ale stále DIVOKÉ ... Áno aj v zajatí sú ŠELMY len divé zvieratá. Aj keď boli vychované človekom, neznamená to, že sa z nich stanú domáci maznáčikovia.


Vy rozhodujete, my pomáhame!

Vy rozhodujete, my pomáhame!

19.01.2019

Vážení podporovatelia Malkia Parku, naše OZ sa zapojilo do programu “Vy rozhodujete, my pomáhame” Nadácie Tesco s projektom “Zveľadenie výbehu medveďov” a bol zaradený hodnotiacou komisiou medzi tri najlepšie v regióne!


VESELÉ VIANOCE

VESELÉ VIANOCE

20.12.2018

Verili by ste, že adventné obdobie – obdobie pokoja a lásky - sa často mení na stres iba kvôli zhonu za materiálnymi vecami? V dnešnej dobe sa totiž stalo fenoménom obdarúvať svojich najbližších čo najkrajším, najväčším a mnohokrát aj najdrahším darčekom.


CIRKUSY SO ZVIERATAMI

CIRKUSY SO ZVIERATAMI

12.09.2018

Milí cirkusanti, ste úžasne nadaní ľudia. Využite vaše schopnosti vo svôj prospech a vynechajte z toho zvieratá! Nezaslúžia si takýto osud v zajatí. Ľudia ocenia vašu kreativitu, akrobatické kúsky, ľudských šašov ... a radi si prídu pozrieť vaše vystúpenia. ALE BEZ ZVIERAT! Vytvorte pre zvieratá oázu pokoja a kľudu, kde môžu byť sami sebou, kde môžu žiť plnohodnotný dôstojný život. Veľa šťastia vo vašej práci a skoré zobudenie sa do nového sveta, v ktorom zvieratá nežijú pre zábavu ľudstva. “Kým sa ostatní smejú, oni plačú!”


SUVENÍRY

SUVENÍRY

08.09.2018

Každí sme iní a tak to má byť. Niekomu sa zdá , že naše produkty v suvenírovom obchode sú drahé , pre niektorých je cena prijateľná, a radi podporia náš projekt aj ich kúpou, lebo vedia, že peniaze z predaja idú na našich zverencov. Nájdete u nás naozaj širokú škálu produktov od najlacnejšieho 2eurá až po... rôzne :) skrátka každý by si vybral nejakú maličkosť.


Plantáže palmového oleja ničia pralesy a obživu obyvateľov

Plantáže palmového oleja ničia pralesy a obživu obyvateľov

03.09.2018

Tým, čo si dávame na tanier, rozhodujeme o tom, čo sa deje na druhej strane planéty. Snáď žiadna komodita to neilustruje lepšie ako palmový olej. Jeho produkcia už nezvratne poškodila pralesy v Malajzii a Indonézii odkiaľ pochádza 85 % svetovej produkcie a palmové spoločnosti sa postupne presúvajú i do zeme rovníkovej Afriky a Latinskej Ameriky. Pred jeho pestovaním sa vyrúbe prales a vznikajú plantáže monokultúry palmy. V Indonézii a Malajzii je teraz okolo 130 000 km2 plantáží a ostrov Borneo môže stratiť do roku 2020 až 98 % dažďového pralesa, nehovoriac o obrovskej produkcii CO2.


MALKIA POSITIVE

MALKIA POSITIVE

30.08.2018

Pýtate sa čo to znamená? Radi vám to vysvetlíme. Byť MALKIA POSITIVE neznamená len že nás podporujete ,ale že sa stotožňujete aj s filozofiou nášho parku. A aká je FILOZOFIA Malkia Parku?


Mesiac júl sa nesie v šírení osvety tigrov

Mesiac júl sa nesie v šírení osvety tigrov

20.07.2018

29.júl je MEDZINÁRODNÝ DEŇ TIGROV a jeho hlavným cieľom je informovať verejnosť o problematike zániku tigrej populácie, o spôsoboch jej zachovania a zvyšovania ich počtu vo voľnej prírode.


Ako správne separovať odpad a zachrániť planétu

Ako správne separovať odpad a zachrániť planétu

10.07.2018

V Malkia Parku dbáme aj na šírenie osvety ohľadom ochrany našej planéty, v tomto prípade formou separácie odpadu , ktorý žiaľ návštevníci málokedy dodržiavajú a majú medzery, ktorý odpad do ktorého smetného koša patrí. Preto náš prvý príspevok na blog by sme začali touto témou.