Blog

DOBROVOĽNÍCTVO

DOBROVOĽNÍCTVO

01.02.2019

Sú nádherné, majestátne ale stále DIVOKÉ ... Áno aj v zajatí sú ŠELMY len divé zvieratá. Aj keď boli vychované človekom, neznamená to, že sa z nich stanú domáci maznáčikovia.


Častokrát si dobrovoľníci myslia , že keď sa k nám prihlásia na dobrovoľnícku prácu, že sa budú hrať a zabávať so šelmami. OMYL. Naše šelmy nie sú kontaktné pre návštevníkov ani dobrovoľníkov dokonca ani zamestnancov. Staráme sa o ne s láskou a s rešpektom . Nepotrebujeme si dokazovať , kto je silnejší a ani zneužívať slabosť a bezbrannosť mláďat.

Žial väčšina ľudstva je naučená , že zneužívať mláďatá je v poriadku. Aj my sme sa poučili, keď sme pred 3 rokmi prvý krát otvorili pre verejnosť... návštevníci sa automaticky dožadovali kontaktu s mláďatami , a tak sme limitovaným počtom dovolili vstúpiť k mláďatám šeliem :/ . Ak si dobre pamätám trvalo to dva alebo tri mesiace a začali sme pracovať skôr na vzdelávaní návštevníkov, prečo ich nehladkať ale naopak rešpektovať a obdivovať ich spoza plota. Chápem, nie je to také záživné pre tých , ktorí chcú viac , ale nato máme domácich maznáčikov, ktorých si môžeme hladkať a tiež ich neponúkame tisíckam ľudí, aby sa s nimi zahrali ... prečo to tak ľudia nerešpektujú aj pri iných zvieratách?
ČLOVEK SA UČÍ CELÝ ŽIVOT a práve cielom a filozofiou Malkia Parku je ľudí vzdelávať, učiť ich k láske a k rešpektovaniu nielen zvierat , ale aj samotnej prírody. Naše príspevky , víkendové komentované kŕmenia, blogy sú práve o tom všetkom a snažíme sa stále vylepšovať :)

Takže sa vrátim k pointe:
V čom spočíva PRÁCA DOBROVOĽNÍKA? Na našej webstránke vyplní dotazník, na základe ktorého ho potom kontaktujeme, kedy potrebujeme vypomôcť. Práca dobrovoľníka spočíva v čistení výbehov, areálu, je to pomocník ošetrovateľa a spraví práve to, čo je potrebné spraviť. Možno treba práve zametať, umývať okná, kosiť trávnik, trhať burinu, prichystať jedlo pre zvieratá, rozniesť jedlo pre zvieratá, vyrobiť nejakú hračku pre zvieratá ...
Dobrovolníci nám napríklad prekladali aj webovú stránku, rozniesli letáky, robili strážcov parku počas otváracích hodín...
Za odmenu ste pri zvieratách , kvôli ktorým prídete do parku a tiež dostanete sprievod s výkladom o našich zvieratách.
Ak príde dobrovolník z diaľky na dlhšiu dobu, vieme mu poskytnúť ubytovanie za malý poplatok a stravu a pitný režim dostane zdarma.

Ak vás to zaujalo , môžete sa stať súčasťou nášho tímu a pomoci pre našich zverencov, ktorí sú žial odkázaní na človeka v zajatí ...
www.malkiapark.sk/dobrovolnictvo

ĎAKUJEME za Vašu pomoc a podporu!< späť na blog