Malkia Park

Brány Malkia Parku v Orechovej Potôni sme prvýkrát otvorili 4. júna 2016. Park sme pomenovali podľa našej prvej zachránenej levice Malkie. V jazyku swahilli znamená toto meno kráľovná, a keďže lev je kráľom zvierat, môžeme Malkia Park vo voľnom preklade nazývať kráľovským parkom. Zvieratá, ktoré u nás našli útočisko, sa väčšinou v zajatí už narodili a preto by vo voľnej prírode neprežili. Aj keď im, žiaľ, nemôžeme poskytnúť skutočnú slobodu, staráme sa o ne s láskou tak, aby sa u nás cítili naozaj kráľovsky.

Pomáhame tým, ktorí potrebujú našu pomocnú ruku a komu máme možnosť dopriať riadnu starostlivosť (primáty, mäsožravce, zúbkovce, papagáje, kopytníky, plazy, hlodavce...). Na ploche 7,2 ha postupne našlo svoj domov cca 253 exemplárov, 68 rôznych druhov zvierat. Poskytujeme útočisko vyše 50 mačkovitým šelmám (levy, tigre, leopardy, jaguáre, rysy, pumy, gepardy)

Pohladiť a naším krmivom nakŕmiť môžete kopytníky (zebry, ťavu, somáriky, ovce, kozy, lamy) a vodnú hydinu (husy, kačky, labute,...).

Od 1.4.2023 u nás prebieha výstava Mechanical ZOO, vytvorená umeleckým kováčom Vladimírom Eperješim, a preto si nielen dospeláci, ale aj detičky prídu na svoje. 

V parku ponúkame aj ubytovanie a stravovanie v penzióne a v bistre. V strede parku si nájdete občerstvenie v bistre Cézar a v letnej sezóne aj v bare bistra Cézar. Hlavné jedlá, zákusky, studené aj teplé nápoje čakajú na našich zákazníkov.

Plnohodnotný chod nášho parku je finančne veľmi náročný, preto budeme nesmierne vďační za akúkoľvek formu vašej pomoci. Získané finančné prostriedky do posledného centu použijeme na stravu a veterinárnu strostlivosť o našich zverencov, na mzdy ošetrovateľov, či zveľaďovanie výbehov.

Pozrite si možnosti, ako nám môžete pomáhať... (adopciou našich zverencov, dobrovoľným príspevkom, kúpou suvenírov, kúpou zážitkových balíkov či darčekových poukážok, ubytovaním sa, dobrovoľníctvom... radi vám pripravíme netradičný Teambuilding...)

Ďakujeme, že ste Malkia Positive!

 

PODPORTE NÁS
 

 Zoznam zvierat aktualizovaný k 31. 12. 2022.