Malkia Park

Brány Malkia Parku v Orechovej Potôni sa prvýkrát otvorili 4. júna 2016. Pomenovali sme ho podľa našej prvej zachránenej levice Malkie. V jazyku swahilli znamená toto meno kráľovná, a keďže lev je kráľom zvierat, môžeme Malkia Park vo voľnom preklade nazývať kráľovským parkom. Zvieratá, ktoré u nás našli útočisko, sa väčšinou v zajatí už narodili a preto by vo voľnej prírode neprežili. Aj keď im, žiaľ, nemôžeme poskytnúť skutočnú slobodu, staráme sa o ne s láskou tak, aby sa u nás cítili naozaj kráľovsky.

Svoj nový domov u nás našli zástupcovia mnohých rodov mačkovitých šeliem (levy, tigre, leopardy, jaguáre, rysy, pumy, gepardy). Zblízka môžete vidieť gibony, malpy a lemury, papagáje, surikaty či korytnačky. Pohladiť a naším krmivom nakŕmiť môžete kopytníky (zebry, ťavu, somáriky, ovce, kozy, lamy) a vodnú hydinu (husičky, kačky, labute,...). V súčastnosti na ploche 7,2ha nájdete 253 jedincov zvierat (68 druhov zvierat) - aktualizácia september 2022.

Od 1.6.2022 nás svojou návštevou poctili Dinosaury z Dinoparku a preto si nie len dospeláci ale aj detičky prídu na svoje. Dinosaurov máme rozmiestnených po celom parku. V parku ponúkame aj ubytovanie a stravovanie v penzióne a v bistre. V strede parku si nájdete občerstvenie v bistre Cézar aj v bare bistra Cézar. Hlavné jedlá, zákusky, studené aj teplé nápoje čakajú na našich zákazníkov.

Plnohodnotný chod nášho parku je finančne veľmi náročný, preto budeme nesmierne vďační za akúkoľvek formu vašej pomoci. Získané finančné prostriedky do posledného centu použijeme na stravu a veterinárnu strostlivosť o našich zverencov, na mzdy ošetrovateľov, či zveľaďovanie výbehov.

Ďakujeme, že ste Malkia Positive!

 

PODPORTE NÁS
 

 Zoznam zvierat aktualizovaný k 31. 12. 2022.