Naši zverenci

Lemur Kata Eduard & spol.

 

Skupinka lemurov

Naše lemury pochádzajú zo zoologických záhrad, kde sa premnožili, alebo zo súkromného chovu z nevhodných podmienok. Snažíme sa im poskytnúť vhodnú starostlivosť a lásku.

Lemur Kata (Lemur catta) patrí medzi všeobecne ohrozené druhy. Ich počet vo voľnej prírode klesá kvôli odlesňovaniu a intenzívnemu lovu.

Lemury majú problém s termoreguláciou a tak si počas slnečného žiarenia sadnú oproti slnku s rozpaženými rukami a čerpajú z neho energiu.

Až 90% všetkých druhov rastlín a živočíchov nachádzajúcich sa na Madagaskare, nikde inde na svete nenájdete.

Nachádza sa tu až 99 druhov lemurov, stovky druhov orchideí, šesť z ôsmich známych druhov baobabov, 170 druhov paliem a ⅔ svetovej populácie chameleónov.

Za ADOPČNÝ PRÍSPEVOK na lemury kata ďakujeme: LUCII PETTINGEROVEJ a TOMÁŠOVI PÄTOPRSTÉMU.

VEDECKÝ NÁZOV
Lemur catta
DÁTUM NARODENIA
7.4.2015
KRAJINA PÔVODU
Madagaskar

Vedeli ste, že?

Odhaduje sa, že zo všetkých živočíšnych druhov, ktoré žili na Zemi, už viac ako 99 percent vyhynulo. V minulosti bolo vymieranie prirodzenou súčasťou evolúcie. O tom, kto prežije, rozhodovala príroda. Dnes je to inak. Väčšinou o tom rozhoduje človek. Do Červenej knihy ohrozených druhov každoročne pribúdajú ďalšie a dalšie zvieratá.

Stupeň ohrozenia ukazuje, akú šancu na prežitie majú jednotlivé živočíšne druhy. Pri zaraďovaní do kategórií sa zvažuje množstvo faktorov ako počet prežívajúcich kusov, prírastok či úbytok v populácii, známe hrozby alebo možnosti chovu v zajatí.

Lemur Kata a jeho stupeň ohrozenia:

 

Najmenej ohrozený (LC)Takmer ohrozený (NT)Závislý od ochrany (CD)Zraniteľný (VU)Ohrozený (EN)Kriticky ohrozený (CR)Vyhynutý vo voľnej prírode (EW)Vyhynutý (EX)


< späť na NAŠI ZVERENCI