Naši zverenci

Lemur Vari Jonatán & spol

 

Paty & Maty
Jonatán & Gabika

Pochádzajú zo zoologických záhrad, kde boli premnožené a z nevhodných podmienok od súkromných osôb, kde častokrát slúžia ako domáci maznáčikovia alebo ako atrakcia na zábavu pre ľudí.

Lemur vari patrí do radu primátov, podradu poloopíc, konkrétne do čeľade denných lemurov. Rovnako ako ostatné lemury, je lemur vari obyvateľom ostrova Madagaskar. Žije v pralesoch severovýchodného Madagaskaru.

Vývoj početnosti Lemurov vari má za posledných 27 rokov klesajúci tendenciu, pričom klesol až o 80 %.

V skupine lemurov vládnu samice, ktoré aj najaktívnejšie bránia svoje teritórium.

  Za ADOPČNÝ PRÍSPEVOK na Jonatána a spol ďakujeme: Redakcii SEESAME.

VEDECKÝ NÁZOV
Varecia variegata
DÁTUM NARODENIA
7.5.2014
KRAJINA PÔVODU
Madagaskar

Vedeli ste, že?

Odhaduje sa, že zo všetkých živočíšnych druhov, ktoré žili na Zemi, už viac ako 99 percent vyhynulo. V minulosti bolo vymieranie prirodzenou súčasťou evolúcie. O tom, kto prežije, rozhodovala príroda. Dnes je to inak. Väčšinou o tom rozhoduje človek. Do Červenej knihy ohrozených druhov každoročne pribúdajú ďalšie a dalšie zvieratá.

Stupeň ohrozenia ukazuje, akú šancu na prežitie majú jednotlivé živočíšne druhy. Pri zaraďovaní do kategórií sa zvažuje množstvo faktorov ako počet prežívajúcich kusov, prírastok či úbytok v populácii, známe hrozby alebo možnosti chovu v zajatí.

Lemur Vari a jeho stupeň ohrozenia:

 

Najmenej ohrozený (LC)Takmer ohrozený (NT)Závislý od ochrany (CD)Zraniteľný (VU)Ohrozený (EN)Kriticky ohrozený (CR)Vyhynutý vo voľnej prírode (EW)Vyhynutý (EX)


< späť na NAŠI ZVERENCI