Naši zverenci

Lev púšťový Kevin

 

Príbeh leva Kevina

Kevin sa narodil v zajatí u súkromnej osoby a k nám sa dostal na Vianoce 2016. V rukách súkromného chovateľa ho odvrhla matka levica, ktorá ho nedojčila. Nie všetky levice sa totiž v zajatí starajú o svoje mláďatá, nakoľko sú mimo svojho prirodzeného prostredia. Dostal meno Kevin, lebo sa dostal do našej starostlivosti pred Vianocami:).
Naši ošetrovatelia mu venovali 24 hodinovú starostlivosť, vždy to bol najväčší hladoš a do dnešnej doby je tomu tak. Kevin si najviac rozumie s Kiarou, majú veľmi podobnú povahu.

Lev je najväčším predátorom v Afrike, samci môžu narásť až do dĺžky 3 metre od špičky nosa po koniec chvosta a môžu vážiť priemerne medzi 180–250 kg. Ich rev je počuť približne na 5–8 km a bez vody vydržia 3-4 dni.

Najväčší známy lev, akého sa kedy podarilo zaznamenať bol samec a vážil neuveriteľných 272 kg.
Tento “obor” pochádzal z Kene.
Tieto zvieratá dokážu otvoriť svoje čeľuste až do výšky 28 cm.
Majú skvelý sluch. Svoju korisť dokážu počuť na vzdialenosť až 1,6 km.
Levica potrebuje približne 5 kg mäsa denne, zatiaľ čo lev spotrebuje 7 a viac kg za deň.
Lev sa dá skrížiť s tigrom. Takéto experimenty ľudia skúšali pri zvieratách odchovaných v zajatí. Spojením týchto dvoch obrovských mačiek vzniká ešte väčšia, s názvom liger. Ten sa však už nemôže ďalej rozmnožovať

 Za ADOPČNÝ PRÍSPEVOK na Kevina ďakujeme NADI GUTOWSKI a PETROVI VYSTAVILOVI.

VEDECKÝ NÁZOV
Panthera Leo
DÁTUM NARODENIA
23.10.2016
KRAJINA PÔVODU
Afrika

Vedeli ste, že?

Odhaduje sa, že zo všetkých živočíšnych druhov, ktoré žili na Zemi, už viac ako 99 percent vyhynulo. V minulosti bolo vymieranie prirodzenou súčasťou evolúcie. O tom, kto prežije, rozhodovala príroda. Dnes je to inak. Väčšinou o tom rozhoduje človek. Do Červenej knihy ohrozených druhov každoročne pribúdajú ďalšie a dalšie zvieratá.

Stupeň ohrozenia ukazuje, akú šancu na prežitie majú jednotlivé živočíšne druhy. Pri zaraďovaní do kategórií sa zvažuje množstvo faktorov ako počet prežívajúcich kusov, prírastok či úbytok v populácii, známe hrozby alebo možnosti chovu v zajatí.

Lev púšťový a jeho stupeň ohrozenia:

 

Najmenej ohrozený (LC)Takmer ohrozený (NT)Závislý od ochrany (CD)Zraniteľný (VU)Ohrozený (EN)Kriticky ohrozený (CR)Vyhynutý vo voľnej prírode (EW)Vyhynutý (EX)


< späť na NAŠI ZVERENCI