Naši zverenci

Surikata vlnkavá Lui, Dui, Hui

 

Surikaty Lui, Dui, Hui

Surikaty žijú v južnej Afrike a sú veľmi plaché.

Surikaty sa živia hlavne hmyzom, ale pojedajú aj malé cicavce, vajcia, plazy, rastliny aj huby. Nenechajte sa zmiasť ich milým vzhľadom, vedia poriadne pohrýzť.
 

Za ADOPČNÝ PRÍSPEVOK na Luia, Duia a Huia ďakujeme: LENKE KABZANOVEJ, MARIÁNOVI ŠEBOKOVI, MILANOVI PRIVARA a Romanovi Grigarovi.

VEDECKÝ NÁZOV
Suricata suricatta
KRAJINA PÔVODU
Južná Afrika

Vedeli ste, že?

Odhaduje sa, že zo všetkých živočíšnych druhov, ktoré žili na Zemi, už viac ako 99 percent vyhynulo. V minulosti bolo vymieranie prirodzenou súčasťou evolúcie. O tom, kto prežije, rozhodovala príroda. Dnes je to inak. Väčšinou o tom rozhoduje človek. Do Červenej knihy ohrozených druhov každoročne pribúdajú ďalšie a dalšie zvieratá.

Stupeň ohrozenia ukazuje, akú šancu na prežitie majú jednotlivé živočíšne druhy. Pri zaraďovaní do kategórií sa zvažuje množstvo faktorov ako počet prežívajúcich kusov, prírastok či úbytok v populácii, známe hrozby alebo možnosti chovu v zajatí.

Surikata vlnkavá a jeho stupeň ohrozenia:

 

Najmenej ohrozený (LC)Takmer ohrozený (NT)Závislý od ochrany (CD)Zraniteľný (VU)Ohrozený (EN)Kriticky ohrozený (CR)Vyhynutý vo voľnej prírode (EW)Vyhynutý (EX)


< späť na NAŠI ZVERENCI