Misty a Shadow u nás konečne našli trvalý láskavý domov
Boli u nás v deponácii od 8. 11. 2019 do 31. 8. 2020, kedy plynulo prešli do nášho vlastníctva.
Biele tigrice k nám prišli ako 3-ročné sestry. Boli zhabané českou vládou českému súkromnému chovateľovi, ktorý držal v nevhodných podmienkach viacero šeliem a nelegálne s nimi obchodoval. Následne nás oslovilo Ministerstvo Životného Prostredia ČR a po vzájomnej dohode v spolupráci s našim Ministerstvom Životného Prostredia SR, ich k nám z českej ZOO previezli 8. novembra 2019.
Žial do voľnej prírody už nemôže ísť žiadny z našich zverencov, preto sa im snažíme vytvoriť čo najdôstojnešie podmienky.
Aj vďaka Vašej návšteve, či dobrovolným príspevkom, sa nám darí o ne bezproblémovo starať, dopriať im kvalitné mäso, dôkladnú veterinárnu starostlivosť a v neposlednom rade ošetrovateľov, ktorí sa o ne starajú.
Biele tigre nie sú samostatný poddruh, ide len o leucistickú formu tigra bengálskeho. V zajatí môžu existovať len vďaka nepretržitému príbuzenskému kríženiu.
Daňou za ich vzhľad sú časté zdravotné problémy, ako napríklad strabizmus (škúlenie) - ktorými trpia aj tieto dve tigrice, ďalej deformácie chrbtice či ráštep podnebia.
Cirkusy, ale aj zoologické záhrady používali biele tigre ako lákadlo na zvýšenie návštevnosti.
V súčastnosti akreditované zoologické záhrady upúšťajú od ich rozmnožovania.
Odhaduje sa, že zo všetkých živočíšnych druhov, ktoré žili na Zemi, už viac ako 99 percent vyhynulo. V minulosti bolo vymieranie prirodzenou súčasťou evolúcie. O tom, kto prežije, rozhodovala príroda. Dnes je to inak. Väčšinou o tom rozhoduje človek. Do Červenej knihy ohrozených druhov každoročne pribúdajú ďalšie a dalšie zvieratá.
Stupeň ohrozenia ukazuje, akú šancu na prežitie majú jednotlivé živočíšne druhy. Pri zaraďovaní do kategórií sa zvažuje množstvo faktorov ako počet prežívajúcich kusov, prírastok či úbytok v populácii, známe hrozby alebo možnosti chovu v zajatí.
Tiger bengálsky biely a jeho stupeň ohrozenia: