Naši zverenci

Tiger bengálsky biely Misty & Shadow

 

 Misty a Shadow u nás konečne našli trvalý láskavý domov

Boli  u nás v deponácii od 8. 11. 2019 do 31. 8. 2020, kedy plynulo prešli do nášho vlastníctva.
Biele tigrice k nám prišli ako 3-ročné sestry. Boli zhabané českou vládou českému súkromnému chovateľovi, ktorý držal v nevhodných podmienkach viacero šeliem a nelegálne s nimi obchodoval.
Následne nás oslovilo Ministerstvo Životného Prostredia ČR a po vzájomnej dohode v spolupráci s našim Ministerstvom Životného Prostredia SR, ich k nám z českej ZOO previezli 8. novembra 2019.

Žial do voľnej prírody už nemôže ísť žiadny z našich zverencov, preto sa im snažíme vytvoriť čo najdôstojnešie podmienky.
Aj vďaka Vašej návšteve, či dobrovolným príspevkom, sa nám darí o ne bezproblémovo starať, dopriať im kvalitné mäso, dôkladnú veterinárnu starostlivosť a v neposlednom rade ošetrovateľov, ktorí sa o ne starajú.
Biele tigre nie sú samostatný poddruh, ide len o leucistickú formu tigra bengálskeho. V zajatí môžu existovať len vďaka nepretržitému príbuzenskému kríženiu.
Daňou za ich vzhľad sú časté zdravotné problémy, ako napríklad strabizmus (škúlenie) - ktorými trpia aj tieto dve tigrice, ďalej deformácie chrbtice či ráštep podnebia.

Cirkusy, ale aj zoologické záhrady používali biele tigre ako lákadlo na zvýšenie návštevnosti.
V súčastnosti akreditované zoologické záhrady upúšťajú od ich rozmnožovania.

Za ADOPČNÝ PRÍSPEVOK na Misty & Shadow ďakujeme: Brankovi Mikulovi.

VEDECKÝ NÁZOV
Panthera tigris tigris
DÁTUM NARODENIA
2016
KRAJINA PÔVODU
Bangladéš, India, Nepál, Bhután, južný Tibet

Vedeli ste, že?

Odhaduje sa, že zo všetkých živočíšnych druhov, ktoré žili na Zemi, už viac ako 99 percent vyhynulo. V minulosti bolo vymieranie prirodzenou súčasťou evolúcie. O tom, kto prežije, rozhodovala príroda. Dnes je to inak. Väčšinou o tom rozhoduje človek. Do Červenej knihy ohrozených druhov každoročne pribúdajú ďalšie a dalšie zvieratá.

Stupeň ohrozenia ukazuje, akú šancu na prežitie majú jednotlivé živočíšne druhy. Pri zaraďovaní do kategórií sa zvažuje množstvo faktorov ako počet prežívajúcich kusov, prírastok či úbytok v populácii, známe hrozby alebo možnosti chovu v zajatí.

Tiger bengálsky biely a jeho stupeň ohrozenia:

 

Najmenej ohrozený (LC)Takmer ohrozený (NT)Závislý od ochrany (CD)Zraniteľný (VU)Ohrozený (EN)Kriticky ohrozený (CR)Vyhynutý vo voľnej prírode (EW)Vyhynutý (EX)


< späť na NAŠI ZVERENCI